Tommaso Ieva – 18. 12. 2021.

Livestream: https://www.facebook.com/MAGsezonaSplit

Gitara solo

Tommaso Ieva (gitara)

Sveučilišna galerija “Vasko Lipovac”

19:00 h

Tommaso Ieva
 

PROGRAM:

 L. de Milan (1500-1561): Fantasia De Consonancias y Redobles
 
L. de Nárvaéz (1505-1549): Diferencias Sobre Guardame Las Vacas
 
A. de Mudarra (1508-1580): Fantasia Que Contrahaze el Arpa en la Manera de Lodovico
 
J. Dowland (1563-1626): Flow My Tears, Lachrimae Pavane Sir John Smith His Almain
 
D. Scarlatti (1685-1757): Sonata K 11
 
J. S. Bach (1685-1750): BWV 1004 Ciaccona, Partita II in d Minor
 
N. Paganini (1782-1840): Romanza
 
G. Regondi (1823-1872): Reverie, Notturno Op. 19
 
F. Tarréga (1852-1909): Capriccio Arabe
 
A. Barrios (1885-1949): La Catedral

– Prélude Saudade
– Andante Religioso
– Allegro Solemne
 

TOMMASO IEVA prve satove klasične gitare imao je 1989. godine u gradu Andriji pod mentorstvom maestra Pina Cava. Do 1995. godine kod prof. Antelmija uči nastavu glazbene teorije i solfeggia, a u rujnu iste godine seli u Ludwigsburg.
Klasičnu gitaru nastavio je učiti u Stuttgartu kod prof. dr. Maria Sicce, a kasnije kod: Steffena Brunnera, Ihsana Turnagöla i Andreasa Großmanna. Na „Hoch Conservatory“ u gradu Frankfurt na Majni nastavlja tečaj instrumentalne i vokalne pedagogije (smjer gitara) pod vodstvom Stephana Wernera.

Za vrijeme studija, od 2005. do 2009. godine pohađa seminar glazbene pedagogije kod dr. Roskea na istom konzervatoriju.
Pohađao je brojne seminare kod poznatih gitarista poput: Manuela Barruecoa, prof. Huberta Käppela, prof. Juryja Clormanna, prof. Thomasa Müller-Peringa, Scotta Tennanta, Rolanda Dyensa, Antonia Escobara, Susana Prieta, prof. Olafa van Gonnissena, Luigia Attadema, Umberta Cafagna, Pavela Steidla i mnogi drugi.

Sudjelovao je na renomiranim gitarskim festivalima u gradovima: Nürtingen, Wetzlar, Darmstadt, Gevelsberg, Aystetten i Koblenz u Njemačkoj, te Gargnanu, Bari i Trani u Italiji.
Pod mentorstvom Sigruna Richera i Christophera Gozeffa, Tommaso Ieva od travnja 2009. godine započinje karijeru solista kao interpretatora gitarske glazbe. Njegov repertoar čine djela od renesanse do baroka, klasike, romantike, španjolske kasne romantike i moderne glazbe.

Natupao je u brojnim gradovima poput: Frankfurt, Oldenburg, Dietzenbach, Ludwigsburg, Vaihingen an der Enz, Maulbronn, Gargnano, Trani, Andria, Civitella del Tronto, Teramo i Bisceglia. Godine 2012. osnovao je međunarodne dane gitare u gradu Vaihingen an der Enz u sklopu kojih djeluje kao umjetnički direktor.

Tommaso Ieva predaje gitaru u glazbenoj školi Kornwestheim od 2012. godine. Trenutno je na postdiplomskom studiju kod prof. Huberta Käppela u Koblenzu na Međunarodnoj akademiji za gitaru.

Tommaso Ieva izvodi repertoar s romantičnom Staufer gitarom iz Beča i vihuelom de mano iz 16. stoljeća. Godine 2015. objavio je svoj prvi nosač zvuka „La Caterdal“ na kojem su djela Luisa de Narvaeza, Johna Dowlanda, Stepana Raka, Francisca Tarrege, Augustina Barriosa i drugih.

Tommaso Ieva

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)